Skip links

Doğa Dostu

Kaplumbox

Son yıllarda küresel ısınmanın ve azalan yeryüzü kaynaklarının olumsuz etkileri hem bireysel yaşantımızda hem de tüm dünyada hissediliyor. Sürdürülebilir çevre anlayışı, mevcut kaynakların sınırsız olmadığı ilkesini merkeze koyuyor. Buna göre üretim için harcanan kaynaklar, ihtiyaçlar doğrultusunda azami şekilde kullanılıyor ve böylece sürdürülebilirlik hedefleniyor. Kaplumbox olarak sürdürülebilir bir dünya yaratmak ve geri dönüşüme katkı sağlamak için elimizdeki imkanları sonuna kadar kullanarak çevreye ve topluma farkındalık kazandırıyoruz.

Kaplumbox 💚 Sürdürülebilir Bir Dünya​

Kesilmeyen
1.000 ağaç var!

Taşınmalarda sıklıkla tercih edilen karton koli kullanımı yerine Kaplumbox taşınma kutularının kullanımı ağaçları kurtarıyor. Kaplumbox geri dönüştürülmüş plastikten üretilmiş taşınma kutularını kiralama metoduyla kullanıcılara ulaştırmaktadır.  2022 yılı itibariyle kullanılan 90.000 Kaplumbox taşınma kutusu sayesinde, 1.000 ağaç kesiminin önüne geçildi.

Yeni fidanlar yeşerdi.

Kurulduğu ilk güncen itibaren ecording ile işbirliği yaparak Kaplumbox doğa dostu bir girişim olarak kuruldu. Ecodrone ile 3.500+ tohum topu atışı yapıldı, ve düzenli olarak devam ediyor.

Yeni geliştirmeler.

Kaplumbox bulunduğu sektörlerdeki kullanımları iyileştirme yönünde Ar-Ge faaliyetlerini sürdürmektedir.

Sıfır atık!

Küresel ölçekte karton üretimi her yıl milyon tonu aşıyor. Doğa dostu Kaplumbox taşınma kutuları, gereksiz karton kullanımının önüne geçiyor. %100 geri dönüşümlü plastikten üretilen bu kutular daha güvenli ve daha dayanıklı taşınma deneyimi yaşatıyor.

Kesilmeyen 1.000 ağaç var!

90.000 Kaplumbox taşınma kutusu kullanımı sayesinde.

Yüksek kaliteli ve geri dönüşümlü

Geri dönüşüm için bir destek de Kaplumbox’tan. Kaplumbox taşınma kutuları geri dönüşüme uygun olup, doğanın korunmasına katkı sağlar. Geri dönüştürülmüş plastikten üretilen taşınma kutuları sağlamlığı sayesinde yeniden kullanma uygundur. Doğayı sevin, fazlasını tüketmeyin.