Skip links

Karton Koli vs. Plastik Taşıma Kutusu

Karton koliler ile geri dönüştürülmüş plastikten üretilen taşıma kutularını karşılaştırmak istedik. Eşyalar taşınırken birçok istenmeyen olay meydana gelebilir.

Karton koliler ile geri dönüştürülmüş plastikten üretilen taşıma kutularını karşılaştırmak istedik.  Eşyalar taşınırken birçok istenmeyen olay meydana gelebilir. 

  1. Dayanıklılık: Karton koliler, ağır veya kırılgan eşyaları taşırken dayanıklı olmayabilir. Zamanla, ağır eşyaların ağırlığına dayanamayacak şekilde yıpranabilirler.
  2. Nem: Karton kutular nemli ortamlarda zarar görebilir ve ıslak veya bozuk bir koku alabilir. Nemli hava, karton kolilerin şeklini ve dayanıklılığını etkileyebilir.
  3. Su hasarı: Karton koliler, yağmurlu havalarda veya suya maruz kaldığında su hasarına uğrayabilirler. Islanmış karton koliler, içindeki eşyaları etkileyebilir ve hasara neden olabilir.
  4. Taşıma sırasında yırtılma: Karton koliler, taşıma sırasında yırtılabilir veya delinerek içindeki eşyaların zarar görmesine neden olabilir.
  5. Bant kullanımı: Karton kolilerde bant kullanılırken, plastik taşınma kutularında bant kullanımına gerek duyulmaz. Bu sayede kutunun açılması gibi durumlarla karşılaşılmaz.
  6. Çevre dostu değil: Tek kullanımlık karton koliler, çevreye zararlı olabilir ve geri dönüşüm süreci için ek işlem gerektirir.

Bu nedenlerden dolayı, ağır veya kırılgan eşyalar taşırken dayanıklı plastik kutuları kullanmak daha iyi bir seçenek olabilir. Plastik kutular, karton kutulara göre daha dayanıklıdır, suya ve neme karşı daha dayanıklıdır ve tekrar kullanılabilirler. Kaplumbox, kullanıcılarına plastik taşınma kutularını kiralama metodu ile ulaştırmaktadır.