Skip links

Taşınma sırasında kırılabilecek eşyalara ekstra dikkat!

Taşınmadan önce bütün eşyalarınızı kusursuzca paketlemeniz gerektiğini zaten biliyorsunuz. Ekranlarınızı, bardaklarınızı, tabaklarınızı ve aynalarınızı paramparça görmeyi kesinlikle hak etmiyorsunuz. İşte bu yüzden sizin için düşündük taşındık ve bütün ipuçlarını bir araya getirdik.

Taşınmadan önce bütün eşyalarınızı kusursuzca paketlemeniz gerektiğini zaten biliyorsunuz. Ekranlarınızı, bardaklarınızı, tabaklarınızı ve aynalarınızı paramparça görmeyi kesinlikle hak etmiyorsunuz. İşte bu yüzden sizin için düşündük taşındık ve bütün ipuçlarını bir araya getirdik.

1. Yıllara yenik düşmüş, ayakta duramayan eşyaları geride bırakın.

Bazı mobilyalar var ki artık ayakta durmakta güçlük çekiyor. İnsan korkuyor, yerini değiştirmeye bile çekiniyor. Bu eşyalar için boşuna nakliye ücreti ödemeye gerek yok. Yeni evinize tek parça halinde gidemeyeceğinizi düşündüğünüz, tamiri yenisinden pahalıya patlayacak eşyalarınızla vedalaşın.

2. Kırılabileceklere verdiğiniz değeri gösterin, onları iyice paketleyin.

Tabak ve bardak gibi mutfak eşyalarının sayısı fazla değil mi? Bu eşyalar son derece hassas olmalarından dolayı paketleme kısmı da çok önemli. Kırılabilecek mutfak eşyalarını tek tek paketleme kağıdına sarın. Bitmedi! Daha sonra her bir katın arasına balonlu naylon yerleştirin. Daha sonra bu eşyalarınızı dayanıklı plastikten üretilmiş Kaplumbox taşınma kutularına koyun. Unutmayın, karton koliler darbelere karşı koruma sağlamaz. Hassas eşyalarınız kırılırsa bir daha asla eskisi gibi olamaz.

3. Elektronik cihazlarınızın ekranlarını korumayı unutmayın.

Televizyonunuzun ya da diğer elektronik cihazlarınızın hasar görmesi, yepyeni masrafların habercisi. Durduk yere risk alıp başınıza iş açmayın. Cihazlarınızın her birini taşımadan önce taşıma battaniyesi ile sarın sarmalayın.

4. Problem yaşamamak için profesyonel bir nakliye firmasıyla anlaşın.

Taşınma sırasında anlaştığınız nakliye şirketi ne kadar iyi olursa o kadar iyi hizmet alacağınız kesin. Maddi ya da manevi zarar görmemeniz için işini iyi yapan insanlarla çalışmalısınız. Evinizi taşıyacak firmayı çok iyi araştırmalar yaparak bulmalısınız. Mümkünse arkadaşlarınıza danışarak onların memnun kaldığı firmaları sormalısınız.

5. Kırılabilecek eşyaların kamyona özenle yüklendiğinden emin olun.

İyi bir nakliye şirketiyle anlaşmanız taşınma sırasında yaşayacağınız sorunları en aza indirir. Herhangi bir sorun yaşamamak için kamyona yüklenen hassas eşyaların yerleştirilme şeklini inceleyin. Kırılabilecek eşyaların üst üste ya da devrilme tehlikesi olacak şekilde yerleştirilmemiş olmasına dikkat edin.