Skip links

Sıkça Sorulan Sorular

Kaplumbox aklınıza takılan her konuda yanınızda.

Kaplumbox, Türkiye’nin sektörde öncü taşıma kutusu kiralama şirketi olarak 2019 yılında faaliyetlerine başladı. Gelen talep doğrultusunda faaliyetlerini genişletti ve 6 hizmet kategorisinde uçtan uca taşınma deneyimi tasarladı. 2022 yılı itibariyle; nakliyat, kutu kiralama, temizlik, boya badana, eşya depolama ve parça eşya taşımacılığı hizmet kategorilerinde tek bir muhatap ile birçok hizmetin belirli standartlarda alınması sağlayarak konforlu taşınma deneyimi sunmaktadır. Kaplumbox taşınma kutuları doğa dostu taşınma yöntemi olarak çevrenin korunmasına katkı sağlamaktadır. Kaplumbox, %100 müşteri memnuniyetiyle İstanbul, Ankara, İzmir, Bursa ve Kocaeli’de faaliyetlerini sürdürmektedir.

Kaplumbox, taşınma esnasında ihtiyaç duyduğunuz tüm ekipmana tek yerden ulaşmanızı sağlar. Kutu kiralama ve beraberinde taşınmaya yardımcı yan ürünleri almak için Kutu Kiralama sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Kaplumbox uçtan uca taşınma deneyimi sunar. Taşınma sürecinde ihtiyaç olabilecek tüm hizmetleri tek bir yerden yönetilmesini sağlar. Kaplumbox’ın size özel teklifleri ve hizmet detayları için sitemizi ziyaret edebilirsiniz.

Kaplumbox olarak gün geçtikçe operasyon bölgemizi geliştiriyoruz. Aktif olduğumuz iller için lokasyonlar sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Bizlere çağrı merkezimiz üzerinden (0850 2 555 888) veya iletişim sayfamızda bulunan formu doldurarak ulaşabilirsiniz.

Kaplumbox’tan hizmet teklifi alabilmek ve ürün siparişi verebilmek için üye olmanız şart değildir. Ancak bir sonraki hizmet talebinizde daha hızlı işlem yapabilmeniz adına üye olabilir ve daha hızlı bir şekilde işlemlerinize devam edebilirsiniz.

Hizmet teklifi almak ve fizibilite yaptırmak tamamen ücretsizdir. Fizibilite talepleriniz için buradaki linki tıklayıp, kolayca randevu talebinde bulunabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz sizlerle en geç 1 gün içerisinde iletişime geçeceklerdir.

Kaplumbox tarafından onaylanmış, profesyonel ve alanında deneyimli Kaplumbox partner firmaları tarafından verilmektedir. Tüm Kaplumbox hizmet partnerleri Kaplumbox standartlarına uymakla yükümlüdür.

Fizibilite talebinde bulunmak tamamen ücretsizdir. Fizibilite talepleriniz için buradaki linki tıklayıp, kolayca randevu talebinde bulunabilirsiniz. Alanında uzman ekibimiz sizlerle en geç 1 gün içerisinde iletişime geçeceklerdir.

Kaplumbox taşınma uzmanımız sizinle iletişime geçiyor ve detaylı talep formu dolduruluyor. Danışmanımız, gerekli kontrolleri yapıp size en uygun hizmet sağlayıcısını bulduktan sonra teklifinizi son haline getiriyor. Teklifi kabul etmeniz durumunda taşınma sürecinize eşlik ediyor.

Hizmet taleplerinizi internet sitemiz üzerinden 7/24 yapabilirsiniz. Çünkü Kaplumbox, her zaman sizlere iyi hizmet verebilmek için hazır.

Hizmet partnerlerimizin gerekli kontrolleri sağlanmış sigorta poliçeleri ve güvenceleri dışında tüm hizmetlerimizde Kaplumbox güvencesi ile yanınızda! Teklife konu olan hizmet tutarı fark etmeksizin 2.500TL’ye kadar olan tüm hasarlanmalar Kaplumbox güvencesi altında!

Hizmet partnerlerimize ait sigorta poliçeleri ve güvenceleri bulunmakta. Buna ek olarak tüm hizmetlerimizde geçerli Kaplumbox garantisi de sağlıyoruz! Kaplumbox güvencesi; eşyalarınızın yükleme-boşaltma esnasında oluşabilecek zararlara karşı koruma sağlar. Taşıyıcı partnerlerin var olan sigortası haricinde 2.500TL’ye kadar hasarlara karşı korunma güvencesi verir. Çünkü Kaplumbox her zaman yanınızda!

İhtiyaçlarınız doğrultusunda yalnızca temizlik hizmeti için talep oluşturabilirsiniz.

Teklif öncesi ev görülür veya evin görselleri istenir. Evin ihtiyaçları gözetilerek kullanıcı bilgilendirilir. Kullanıcının istekleri de bu süreçte dinlenir ve sonrasında teklif yazılı olarak iletilir.

Kullanıcıların istekleri doğrultusunda gerekli değişimler mümkün olmakla birlikte bazı teknik ve operasyonel kararlar taşınma uzmanlarımız tarafından alınmaktadır. Ev ya da ofislerin durumuna bağlı olarak değişiklik gösteren yöntemler kullanılabilmektedir.

Nakliyat hizmeti içerisinde talep doğrultusunda parça eşya taşımacılığı, özel eşya taşımacılığı, piyano taşımacılığı, kasa taşımacılığı, duvara montaj-demontaj ve avize söküm-takım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Kullanıcıların isteği doğrultusunda kıyafet askılığı nakliyat hizmetimize dahil edilmektedir.

Evet, yazılı olarak iletilen teklifte de belirtildiği gibi nakliyat hizmetimiz içerisinde montaj ve demontaj işlemleri dahil olarak yer almaktadır.

Evden eve nakliyat hizmeti alan kullanıcımızın isteği doğrultusunda Kaplumbox taşınma kutularına eşyaların yerleştirilmesi, paketleme ve ambalajlama işlemleri istek doğrultusunda dahil edilebilir.

Evden eve nakliyat hizmeti alan kullanıcımızın isteği doğrultusunda tüm eşyaların paketlenmesi, Kaplumbox taşınma kutularına yerleştirilmesi işlemleri de dahil edilebilir.

Kaplumbox aktif olarak hizmet verdiği illerde bulunan kullanıcılarımız şehirlerarası nakliyat işlemlerini Türkiye’nin 81 iline yapabilirler. Aktif olunan illere lokasyonlar sayfasından ulaşabilirsiniz.

Teklif kabulünden sonra gerekli evraklar hazırlanır, başvuruları yapılır. Gümrükleme işlemleri sorumlu ekip tarafından sevkiyat anında sizin adınıza gerçekleştirir.

Uluslararası nakliyat hizmeti Türkiye’den kara, deniz ve hava taşımacılığı ile yapılır. Taşınma danışmanlarımız taşımak istediğiniz yükün cinsine ve taşınacak mesafeye göre en uygun yolu sizin için belirleyerek teklifte sunar.

Temizlik sırasında gerekli olan elektrik süpürgesi, merdiven, gerekli kimyasallar ve isteğe bağlı olarak buhar makinesi gibi ihtiyaçlar temizlik ekibimiz tarafından sağlanıyor. Partnerlerimiz bir evin temizlenmesi için gerekli olan tüm malzeme ve ekipmanlara sahiptirler.

Alanında tecrübeli temizlik personellerinden oluşan ekipler, deneyimleri ve profesyonel teknikleri ile farklı yüzey ve materyallere uygun ekipmanlar kullanmaktadır. Herhangi bir eksikliğe uğranılmaması adına malzemeler dahil teklif iletilmektedir.

Boş ev temizliği hizmeti gerçekleşirken evde bulunma zorunluluğunuz yoktur. Hizmet günü evin anahtarını partner ekibimize teslim etmeniz yeterli olmaktadır. Çünkü Kaplumbox hayatınızı kolaylaştırmak için var!

Düzenli ofis temizliği hizmeti verilmektedir. Bunun için yapmanız gereken sadece talep formunu doldurmaktır.

Masalar, masa üstü malzemeler, sandalyeler, koltuklar, dolaplar, dolap içleri ve üstleri, çöp kovaları, halıfleks kaplı alanlar, sert zeminler, parke alanlar, lavabolar, camlar, pencereler ofis temizliğinin konusudur.

Dezenfeksiyon hizmetleri, özellikle toplu yaşam alanlarında büyük bir önem taşımaktadır. Bu nedenle restoranlar, toplu taşıma araçları, mağazalar ve kafeler gibi ziyaretçi sirkülasyonunun yüksek olduğu ortamlarda kesinlikle ihmal edilmemesi gerekmektedir. Çünkü bu ortamlarda bakteri ve virüslerin hızlı bir şekilde bulaşma göstermesi kaçınılmaz olmaktadır. Bu nedenle profesyonel temizlik işlemlerinin yanı sıra mutlaka dezenfeksiyon çalışmalarının da düzenli şekilde yapılması gerekmektedir.

Dezenfeksiyon uygulamalarının profesyonel şekilde uygulanması, sağlık açısından uygun dezenfektanlar ile gerçekleştirilmesi gerekir. Kullanılan dezenfektanlar, uygulama yöntemleri, akıllı dezenfeksiyon sistemleri, çalışma ekibi ve başvuran işletme sorumlularının belirlenen sağlık prosedürlerine uygun olması en önemli husustur. İşlem süreçlerin doğru şekilde yürütülmesi ve işlem sonrasında işletme sorumlularının belirtilen yönergelere dikkat etmeleri, dezenfeksiyon çalışmalarının daha etkili sonuçlar verebilmesi adına en önemli noktadır.

Günümüzde en sık karşılaşılan haşere türleri ise kısaca şu şekilde sıralanabilmektedir: Hamam böcekleri, pireler, fareler, toz akarları, tahta kuruları, güveler, gümüşçün böcekleri, örümcekler, kırkayaklar, karıncalar, akrepler, kanalizasyon sinekleri, at sineği, meyve sinekleri, yakarcalar, sivrisinekler, uyuz akarları, bal arıları ve eşek arıları, çıyanlar, bitler, sümüklü böcekler, salyangozlar, keneler, tespih böcekleri, susam böcekleri, çekirgeler ve cırcır böcekleri, tırtıllardır.

Haşerelerin tümü farklı ilaç türleri ile yok edilebilmektedir. Bu nedenle haşere sorunu karşısında mutlaka alanında uzman olan profesyonellere danışılması ve en etkili çözüm yöntemlerinin belirlenmesi gerekmektedir. Bu sayede haşerelerin üremesi, yayılması ve yeni yaşam alanları kurmalarını önlemek mümkün hale gelmektedir.

Kaplumbox işyerleri, oteller, gemiler, siteler, evler, bahçeler, imalathaneler, okullar, hastaneler ve apartmanlar gibi tüm alanlarda alanında uzman partner ekipler ile profesyonel ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

İlaçlama hizmeti alanında uzman ve deneyimli partnerlerimiz tarafından vermektedir. Kaplumbox onaylı olan partnerlerimiz tüm ekipmanlarını yanlarında getirerek sizlere profesyonel ve kaliteli bir hizmet sunmaktadırlar.

Boya ve badana hizmeti içerisinde deneyimli partner ustalarımız gerekli tadilat işlerini de eksiksiz tamamlar. Bu doğrultuda tavan boyama, duvar kağıdı sökümü, alçı ve sıva hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Özel odada eşyalarınız size özel bir yerde muhafaza edilir ve bir anahtarı sizde durur. İstediğiniz zaman içerisinden eşya alabilir veya eşya ekleyebilirsiniz. Genellikle parça eşya depolamalarında ortak alan depolama alanları tercih edilir. Bu alanlarda başka eşyalarda bulunur ancak karışıklığı önlemek adına eşyalarınıza bir alan belirlenir ve bu alanın etrafı çevrilir.

Eşya depolama hizmeti içerisine talep doğrultusunda ek hizmetler dahil edilebilir. Bu hizmetlere parça eşya taşımacılığı, piyano taşımacılığı, kasa taşımacılığı, duvara monte edilmiş eşyanın demontesinin yapılması, avizelerin söküm ve takım hizmetleri verilebilir.

Kaplumbox taşınma kutusu, yüksek kaliteli ve geri dönüştürülebilir plastikten üretilen, taşınmayı kolaylaştırmak için çevreci ve doğa dostu bir bilinçle tasarlanan özel bir taşıma kutusudur. Kaplumbox, hem doğayı hem de eşyalarınızı güvenle korur.

Kaplumbox taşıma kutuları normal bir karton kutuya göre %35 daha fazla eşya taşır. Darbelere karşı dayanıklı olan Kaplumbox, aynı zamanda su geçirmez ve bantlama gerektirmez. Ergonomik tasarımı sayesinde rahatça taşınabilir. Kaplumbox taşıma kutularını, sadece taşınma zamanında kiralayacağınız için ekonomiktir ve iç içe geçirilebilir ve kolay istiflenebilir özelliği sayesinde evinizde daha az yer kaplar. Üstelik doğa dostudur.

Taşınırken geride hiçbir sevdiğiniz eşyanızı bırakmak zorunda değilsiniz. Değer verdiğiniz eşyaları güvenle taşımak için Kamplumbox taşınma kutuları sizin için ideal bir tercih olacaktır. Gelin birlikte örnek kullanımları inceleyelim.
Ayakkabılar: Bir Kaplumbox kutusuna 15 çift ayakkabı rahatça yerleştirilebilir.
Kışlıklar: Bir Kaplumbox kutusuna aynı anda 15 kazak ve 5 mont sığdırılabilir.
Yazlıklar: Tek bir kutu içerisine 15 şort ve 40 tişört aynı anda sığdırılabilir.

Kaplumbox taşınma kutularının ebatları standarttır. Tüm kutularımız 40 x 59 x 36.5 cm boyutlarındadır. Sizlerin geri bildirimleri ve ihtiyaçları doğrultusunda belirlenmiştir. Kolay taşınmalar dileriz.

Kaplumbox'lar farklı kullanıcılardan teslim alındıktan sonra temizlenir. Sizlere teslim edilmeden önce kontrolü sağlanır ve sizlere öyle gönderilir.

Kaplumbox, eşyalarınızı mükemmel bir şekilde taşıyabilmeniz için tasarlanan yeni nesil bir taşınma yöntemidir. Koli bulma derdi yaşamadan ve evinizde biriken kolilerle uğraşma derdi olmadan taşınmanın konforunu deneyimlemenizi sağlar. Kaplumbox taşınma kutularının diğer avantajlarını aşağıda inceleyebilirsiniz.
Geniş hacimli olması
Darbelere karşı dayanıklılığı
Su geçirmemesi
Bantlama gerektirmemesi
Yer kaplamaması
Kapıya teslim ve alım olması"

Taşınmak sadece hayatınızın belirli zamanlarında vaktinizi alan bir süreçtir. Bu süreç boyunca taşınma kutuları hem sizin hem de eşyalarınız için çok büyük bir önem taşır. Ancak taşınma işlemi sonlandıktan sonra kutuları çöpe atmak zorunda kalırsınız. Aksi takdirde evde yer kaplamalarına ve dağınıklık yaratmalarına razı olmanız gerekir. Neyseki kiralama yöntemi bu sorunları tamamen ortadan kaldırıyor. İşte bu yüzden Kaplumbox sadece ihtiyaç duyduğunuz dönemde size yardımcı oluyor. Diğer yandan Kaplumbox’ın çevreci bir bilinçle hareket etmesi sayesinde gereksiz atık oluşumunun önüne geçilmektedir. Kaplumbox kutuları, temizleyip dezenfekte edilerek defalarca kullanılır ve ömrü tükenince tekrardan geri dönüşüme dahil edilir. Taşınırken eşyalarınıza ve doğaya zarar vermemiş olmanın hafifliğini hissedersiniz.

Fiyatlar kiralanan Kaplumbox adetlerine göre değişim gösterir. Detaylı bilgi edinmek için Kutu Kiralama sayfasını ziyaret edebilir, istediğiniz tarihi seçerek online ödeme yaparak kiralayabilirsiniz.

Kaplumbox'ta ürün adedini dilediğiniz miktarda arttırabilirsiniz. Kaplumbox'da bulunan paketler ev ve ofiste bulunabilecek muhtemel ürün sayısı ve büyüklüğü gözetilerek oluşturulmuş standart paketlerdir. Dolayısıyla, paketler içerisinden seçim yapmak yerine size uygun artırımı yapabilirsiniz. 100 ve üzeri siparişlerinizde size özel indirimden yararlanabilmek için bizimle iletişime geçmenizi rica ederiz.

Talebiniz doğrultusunda kutu kiralama haftasını ek hafta ücreti ödeyerek uzatabilirsiniz.

Pazar günü hariç her gün teslimat yapılmaktadır.

Teslimatlar hafta içi her gün ve Cumartesi günleri yapılmaktadır. Teslimat ve geri alımlar gün içinde gerçekleştirilir. Operasyondaki değişkenler nedeniyle herhangi bir saat verilememektedir.

Siparişiniz teslim edilmeden önce aranıp bilgilendirme yapılmaktadır.

Kutuların geliş tarihini kendinize göre ayarlayabilirsiniz. Ancak saat belirleme seçeneğimiz mevcut değildir

Evet, aktif olduğumuz şehirlerde geçerli olmak üzere şehirlerarası taşınmalarda da Kaplumbox taşınma kutularını kullanabilirsiniz. Aktif şehirlerimiz için lokasyonlar sayfasını ziyaret edebilirsiniz.

Kaplumbox'lar sipariş verilirken oluşturmuş olan hizmet bitiş tarihinde, ürünler sizden ücretsiz bir şekilde teslim alınır.

Kaplumbox kutularında oluşabilecek ufak tefek çatlak vb. durumlarda herhangi bir ücret talep edilmemektedir. Ancak kutu kullanılmayacak derecede hasar almışsa 250 TL hasar bedeli alınmaktadır.

Kaplumbox taşınma paketi taşınanlar için oluşturulmuş standart bir pakettir. Paket sayısı evdeki oda sayısına göre belirlenir.

Kaplumbox taşınma kutuları 1 hafta süre ile kalır. Ek süre talep eden müşteriler için ek hafta ücreti uygulanır.

SSL, bir web sitesinin kimliğini doğrulayan ve şifreli bağlantı sağlayan bir dijital sertifikadır. Çevrimiçi işlemleri güvence altına almak ve müşteri bilgilerinin gizliliğini ve güvenliğini korumak için web sitemizde SSL sertifikası mevcuttur.

Kutu siparişi ödemelerinizi web sitemiz üzerinden online olarak gerçekleştirebilirsiniz.

Hizmet ödemelerinizi online olarak hizmet kabulünden sonra size iletilecek linkten ödeme yaparak gerçekleştirebilirsiniz. Yapacağınız ödeme hizmet gerçekleştirilene kadar previzyonda kalacak olup, hizmet gerçekleştirildikten sonra çekimi sağlanacaktır.

Kaplumbox olarak kullanıcılarımızın kart bilgilerini tutmamakla birlikte entegratör firma olarak iyzco ile çalışmaktayız.

Hizmet sağlanacak günden 2 gün önce bize ulaştığınız takdirde ek bir ücret olmadan hizmet gününü değiştirebilirsiniz. Hizmet iptal ve tarih değişiklik politikamız gereği; hizmete 1-2 gün kala yapılan iptallerde hizmet fiyatının %50’si, tarih değişikliğinde ise %20’si ödenir. Son 24 saat içinde yapılan iptallerde hizmet fiyatının %100’ü, tarih değişikliğinde ise %50’si ödenir. Bu gibi durumlarda hem kullanıcılarımızın hem de partner ekiplerimizin mağduriyetini minimuma indirmek için gerekli desteği sağlamaktayız.

Kaplumbox siparişleriniz henüz dağıtıma çıkmadıysa bizimle iletişime geçerek siparişinizi revize edebilirsiniz.

Siparişiniz teslim edilmeden önce bize bildirirseniz istediğiniz değişikliği gerçekleştirebiliriz. Aynı işlem kutu iade tarihi için de geçerlidir.

Kaplumbox’ta önceliğimiz sizin konforunuz ve memnuniyetinizdir. Planlarınızın değişmesi durumunda kutu teslimi ve iadesi gerçekleşmeden önce bizimle iletişime geçerseniz hiçbir ek ücret ödemezsiniz.

Siparişlerinizi size teslim etmeden önce iptal ederseniz hiçbir ücret ödemezsiniz.

Sorularınız mı var?

Taşınma uzmanlarımız tüm sorularınızı yanıtlamaya hazır.